• Slovenský
  • Magyar

COVID-19 INFO

Úradná tabuľa
Podrobná mapa obce Čebovce - Geoportál
 
 
Turistatérkép - Turustická mapa
Csáb - Čebovce

AKTUÁLNE PROJEKTY


Obstaranie záhradných kompostérov

Rekonštrukcia Obecného Úradu
Rekonštrukcia Obecného Úradu


Kniha priateľ človeka
Fond na podporu umenia

Kniha pre potešenie
Fond na podporu umenia

Nákup vozidla

Európsky fond regionálneho rozvoja
Integrovaný regionálny operačný program


Dokumenty
Fotógaléria
Videógaléria

FACEBOOK

V centre pozornosti je farnosť
16-05-2023

 
V roku 2018 farnosť v Čebociach oslávila 250. výročie posvätenia svojho farského kostola sériou niekoľkodňového podujatia. Programy sa konali okrem kostola a dvora, aj na fare a jej nádvorí.

Farnosť je rovnako starý ako kostol, hoci budova, ktorá bola postavená v polovici 17. storočia, bola v 60. rokoch 20. storočia pre svoj zlý stav úplne zbúraná. Na jeho mieste bola postavená dnešná budova s priestrannými miestnosťami a veľkou pivnicou. Rovnako ako kostol, aj farnosť nesie odtlačok desaťročí histórie.


Spoločenská miestnosť a kotolňa, ktorá je súčasťou pivnice, sa v priebehu rokov znehodnotili v dôsledku nedostatočného odvodnenia: steny absorbovali vlhkosť, omietka sa zvnútra rozpadla a na viacerých miestach sa objavil pleseň. Počas silných dažďov do uvedených priestorov pravidelne zatekala voda. Nastal teda čas podniknúť kroky na záchranu budovy: s podporou maďarskej vlády prostredníctvom Fondu Bethlena Gábora sa nám podarilo získať finančné prostriedky, hoci kvôli zvýšeným cenám bolo možné realizovať len časť plánov.


Je ešte veľa práce v okolí farnosti aj kostola. Ak však ľudia preukážu takú jednotu a obetavosť, akú preukázali počas prác na kostole v roku 2022, niet sa čoho obávať.

Apoštol svätý Pavol v liste Rimanom hovorí: "...z utrpenia pochádza trpezlivosť, z trpezlivosti vychádza skúšaná cnosť, zo skúšanej cnosti pochádza nádej." Nádej umiera posledná: nádej, že naša farnosť bude taká nadčasová ako náš kostol. A že bude môcť slúžiť ako domov pre farníkov ešte mnoho rokov.

 
< Predchádzajúci   Nasledujúci >

KONTAKTY

Obecný úrad Čebovce
Szedera Fabiana 320/162
Tel: +421 47 488 22 11
Mob: +421 903 700 005

ANKETA

Aký vzťah máte k obci Čebovce?
 

MOMENTY

POZOR!

Vieš o nejakom pripravovanom podujatí, udalosti v našej obci?
Stalo sa niečo v našej obci, o čom sme neinformovali?
Zhotovil si takú fotografiu, ktorá súvisí s našou obcou?

Informuj nás, pošli odkaz, pošli fotku na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovým automatom, musíte mať zapnutý Javascript pre jeho zobrazenie
Ďakujeme