• Slovenský
  • Magyar

Hirdetőtábla
Részletes Csáb Térkép - Geoportál
 
 
Turistatérkép - Turustická mapa
Csáb - Čebovce

SZEMÉT OSZTÁLYOZÁS

AKTUÁLIS PROJEKTEK


Kerti komposztáló minden házhoz

Rekonštrukcia Obecného Úradu
Rekonštrukcia Obecného Úradu


A könyv az ember barátja
Fond na podporu umenia

Könyv a jó hangulathoz
Fond na podporu umenia

Jármű vásárlása

Európsky fond regionálneho rozvoja
Integrovaný regionálny operačný program


Dokumentumtár
Fotógaléria
Videógaléria

FACEBOOK

Egyház


Római katolikus templom


Római katolikus Egyház - Csáb

Plébános

ft. Mgr. Novák József

Cím: Petőfi utca 31, 99125 Csáb
Telefon: +421 47 48 82 148
Mobil: +421 903 174 933
E-mail: Ez az e-mail cím védett a spamkeresőktől, engedélyezni kell a Javascript használatát a megtekintéshez.
Web: www.fara.cebovce.sk
Facebook: Csábi Plébánia

Általános miserend
 
  Nyáron Télen
Hétfő - -
Kedd - -
Szerda 18:00 17:00
Csütörtök 18:00 17:00
Péntek 18:00 17:00
Szombat 18:00 17:00
Vasárnap 08:00 08:00
  11:00 11:00

Római katolikus templomunk késő barokk stílusban épült, melyet Szűz Mária nevének tiszteletére szentelték fel 1768-ban. Az 1950-es évek végén újították fel, s 1997-ben restaurálták, illetve újrafestették.

2021-től újabb felújításon esik át a templom. A munkálatok Magyarország Kormánya templomfelújítási programjának keretében valósulnak meg, a Bethlen Gábor Alap támogatásával, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának is köszönhetően.

Magyar Kormány támogatásával

A templom széles hajójú, porosz boltozatos kórussal és tágas sekrestyével. A főoltár Madonna-képe XIX. századi munka. Az egykori későbarokk szószék, orgona és főoltár ma már nincsenek a templomban, ugyanis a II. Vatikáni Zsinat félreértelmézésének áldozatául estek. A megmaradt műemlékek közül említésre méltó a korabeli keresztelőkút, valamint Szent István király álló szobra. A templom bejárata fölött barokk, hagymakupolás torony áll, a főportálé felett pedig latin feliratos kőtáblát látni, mely a templom építésével kapcsolatos információkat tartalmaz. A templom homlokfalán, a bejárattól jobbra látható a falu szülöttjének, Szeder Fábián tudós szerzetesnek az emléktábláját, bal felén pedig az I.és II. világháborúban elesett 22 csábi lakos emléktáblája.

2022-ben a plébánia épületének karbantartása is megkezdődött Magyarország Kormánynak köszönhetően a Bethlen Gábor Alap támogatásával.
Bővebb információk a WWW.FARA.CEBOVCE.SK oldalon.


BGA
 

ELÉRHETŐSÉGEK

Csábi községhivatal
Szeder Fábián utca 320/162
Tel: +421 47 488 22 11
Mob: +421 903 700 005

SZAVAZÁS

Milyen kapcsolata van Csáb községgel?
 

PILLANATKÉPEK

FIGYELEM!

Tudsz egy készülő rendezvényről, eseményről községünkben?
Történt valami községünkben, amiről nem számoltunk be?
Készítettél olyan fotót, ami községünkkel kapcsolatos?

Értesíts minket, küldj üzenetet, küldj képet a Ez az e-mail cím védett a spamkeresőktől, engedélyezni kell a Javascript használatát a megtekintéshez. emailcímre.
Köszönjük