• Slovenský
  • Magyar

COVID-19 INFO

Úradná tabuľa
Podrobná mapa obce Čebovce - Geoportál
 
 
Turistatérkép - Turustická mapa
Csáb - Čebovce

AKTUÁLNE PROJEKTY


Obstaranie záhradných kompostérov

Rekonštrukcia Obecného Úradu
Rekonštrukcia Obecného Úradu


Kniha priateľ človeka
Fond na podporu umenia

Kniha pre potešenie
Fond na podporu umenia

Nákup vozidla

Európsky fond regionálneho rozvoja
Integrovaný regionálny operačný program


Dokumenty
Fotógaléria
Videógaléria

FACEBOOK

Výzva Urbárskej spoločnosti - Vysporiadanie majetkov
19-09-2023  |  Organizácie

Erdő

Urbárska spoločnosť - pozemkové spoločenstvo Čebovce na základe uznesenia mimoriadneho valného zhromaždenia konanej dňa 02.07.2023 vyzýva tých majiteľov stavieb (napr. vinný domček, chata), ktorí nemajú vysporiadané svoje nehnuteľnosti na pozemku vo vlastníctve Urbárskej spoločnosti Čebovce, aby to urobili najneskoršie do 31.12.2025.

V prípade, že sa to tak neudeje, US-PS Čebovce bude postupovať zmysle uznesenia č. 1/2023 z mimoriadneho valného zhromaždenia.

 
Krátky film o našej 750 rokov starej obci
19-08-2023  |  Kultúra


V minulom roku obec Čebovce oslávila 750. výročie prvej písomnej zmienky a pri tejto príležitosti boli zorganizované rôzne podujatia. Séria udalostí sa začala odhalením prvého pamätného stĺpa, „KOPJAFA" a výročie sme zavŕšili natočením krátkeho filmu.

Cieľom videa je predstaviť obec v najširšom zmysle slova, počnúc jej históriou a postupne prechádzajúc do súčasnosti. Opisuje rozvinutú infraštruktúru obce, poskytuje informácie o storočiach čebovského vinohradníctva, predstaví možnosti športového a rekreačného vyžitia, prezentuje kultúrny život, umožňuje nahliadnuť do každodenného života miestnej farnosti a základnej školy a ponúka niekoľko myšlienok aj do budúcnosti.

Iniciátorom projektu bol Ervin Zaťko, predseda Základnej organizácie Csemadoku v Čebovciach, ktorý pôsobil aj ako režisér. Natáčanie, strih a ďalšie postprodukčné práce vykonal Mátyás Csáky. Narátorom je Ferenc Miskei, ktorý aj pripravil text spoločne s Ervinom Zaťkom. S prekladom do slovenčiny pomáhala Marianna Bene. Celý proces finančne podporila maďarská vláda prostredníctvom Fondu Bethlena Gábora.


 
Premiéra futbalového tímu U11 TJ Vinohrad Čebovce
18-08-2023  |  Šport


Vo štvrtok absolvoval svoju premiéru futbalový tím U11 TJ Vinohrad Čebovce. Prvý, priateľský zápas deti odohrali v Neninciach. Majstrovstvá okresu sa začínajú na budúci týždeň. 
Prvé sväté prijímane
11-07-2023  |  Cirkev


V roku 2023 pristúpilo desať detí v našej farnosti k prvému svätému prijímaniu z obce Čebovce a Kosihovce:

Antónia Györgyová, Kristián Oravec, Janka Battová, Andrej Martin, Sofia Schleifová, Nella Balgová, Alex Balga, Kristína Sujová, Olivér Sliacky a Lívia Klimentová.

Duchovný otec - Jozef Novák - ich povzbudil k častému svätému prijímaniu a k ceste, ktorá vedie k Pánu Ježišovi.
 
VIDEO – szederFESZT 2023
06-07-2023  |  Kultúra


Video z festivalu szederFESZT 2023.

Ďalšie informácie a fotky na Facebok stránke festivalu.
Viac...
 
Na ktorých môžeme byť hrdí - Ďalšie články o Čebovciach
16-05-2023  |  Kultúra


 
V centre pozornosti je farnosť
16-05-2023  |  Cirkev

 
V roku 2018 farnosť v Čebociach oslávila 250. výročie posvätenia svojho farského kostola sériou niekoľkodňového podujatia. Programy sa konali okrem kostola a dvora, aj na fare a jej nádvorí.

Farnosť je rovnako starý ako kostol, hoci budova, ktorá bola postavená v polovici 17. storočia, bola v 60. rokoch 20. storočia pre svoj zlý stav úplne zbúraná. Na jeho mieste bola postavená dnešná budova s priestrannými miestnosťami a veľkou pivnicou. Rovnako ako kostol, aj farnosť nesie odtlačok desaťročí histórie.


Viac...
 
Začala sa výmena domových vodomerov
11-05-2023  |  Samospráva


Oznamujeme obyvateľom, že sa začala výmena domových vodomerov na studenú vodu. Najprv na ulici Vinohradníckej, potom na ďalších uliciach.

Žiadame obyvateľov o sprístupnenie vodomernej šachty na svojich pozemkoch v termínoch, ktoré budú oznámene.

Výmenu vodomerov bude realizovať firma poverená Obcou Čebovce - prevádzkovateľom  dodávky pitnej vody v Čebovciach, t.j. Stavebné bytové družstvo, Lučenec.

Žiadame, aby majiteľ rodinného domu, alebo člen rodiny bol prítomný pri výmene vodomeru, aby skontroloval stav pôvodného a stav nového vodomeru a následne aby to potvrdil svojim podpisom Protokolu o výmene vodomeru.

Za pochopenie a spoluprácu Vám ďakujeme.
 
Hudobná krížová cesta v Čebovciach (VIDEO)
20-04-2023  |  Kultúra


Na veľkonočné sviatky sa mohli veriaci pripraviť aj na dvoch hudobných krížových cestách v 255-ročnom farskom kostole Mena Panny Márie v Čebovciach.

Videozáznam z udalosti už je zverejnené na YouTube.

Účinkuje spevácky zbor Szeder s hudobníkmi. 
Vysporiadanie pozemkov - dedičské konanie
20-02-2023  |  Samospráva


V katastrálnom území obce Čebovce sa začalo konanie o vysporiadaní pozemkov (konanie pozemkových úprav), ktoré iniciovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR z dôvodu problému neznámych vlastníkov a problému vlastníctva rozdrobených pozemkov.

Upozorňujeme obyvateľov, že tí, ktorí užívajú pozemky v extraviláne obce Čebovce (pozemky okolo obce), kde ešte nie je vysporiadaný majetok ich predkov, by mali čo najskôr začať dedičské konanie.

Týmto spôsobom bude pozemok prevedený na žijúcu osobu a nestane sa majetkom Pozemkového fondu.

 
<< Začiatok < Späť 1 2 3 4 Ďalej > Koniec >>

KONTAKTY

Obecný úrad Čebovce
Szedera Fabiana 320/162
Tel: +421 47 488 22 11
Mob: +421 903 700 005

ANKETA

Aký vzťah máte k obci Čebovce?
 

MOMENTY

POZOR!

Vieš o nejakom pripravovanom podujatí, udalosti v našej obci?
Stalo sa niečo v našej obci, o čom sme neinformovali?
Zhotovil si takú fotografiu, ktorá súvisí s našou obcou?

Informuj nás, pošli odkaz, pošli fotku na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovým automatom, musíte mať zapnutý Javascript pre jeho zobrazenie
Ďakujeme