• Slovenský
  • Magyar

Úradná tabuľa
Podrobná mapa obce Čebovce - Geoportál
 
 
Turistatérkép - Turustická mapa
Csáb - Čebovce

TRIEDENIE ODPADU

AKTUÁLNE PROJEKTY


Obstaranie záhradných kompostérov

Rekonštrukcia Obecného Úradu
Rekonštrukcia Obecného Úradu


Kniha priateľ človeka
Fond na podporu umenia

Kniha pre potešenie
Fond na podporu umenia

Nákup vozidla

Európsky fond regionálneho rozvoja
Integrovaný regionálny operačný program


Dokumenty
Fotógaléria
Videógaléria

FACEBOOK

Krátky film o našej 750 rokov starej obci
19-08-2023


V minulom roku obec Čebovce oslávila 750. výročie prvej písomnej zmienky a pri tejto príležitosti boli zorganizované rôzne podujatia. Séria udalostí sa začala odhalením prvého pamätného stĺpa, „KOPJAFA" a výročie sme zavŕšili natočením krátkeho filmu.

Cieľom videa je predstaviť obec v najširšom zmysle slova, počnúc jej históriou a postupne prechádzajúc do súčasnosti. Opisuje rozvinutú infraštruktúru obce, poskytuje informácie o storočiach čebovského vinohradníctva, predstaví možnosti športového a rekreačného vyžitia, prezentuje kultúrny život, umožňuje nahliadnuť do každodenného života miestnej farnosti a základnej školy a ponúka niekoľko myšlienok aj do budúcnosti.

Iniciátorom projektu bol Ervin Zaťko, predseda Základnej organizácie Csemadoku v Čebovciach, ktorý pôsobil aj ako režisér. Natáčanie, strih a ďalšie postprodukčné práce vykonal Mátyás Csáky. Narátorom je Ferenc Miskei, ktorý aj pripravil text spoločne s Ervinom Zaťkom. S prekladom do slovenčiny pomáhala Marianna Bene. Celý proces finančne podporila maďarská vláda prostredníctvom Fondu Bethlena Gábora.


 
< Predchádzajúci   Nasledujúci >

KONTAKTY

Obecný úrad Čebovce
Szedera Fabiana 320/162
Tel: +421 47 488 22 11
Mob: +421 903 700 005

ANKETA

Aký vzťah máte k obci Čebovce?
 

MOMENTY

POZOR!

Vieš o nejakom pripravovanom podujatí, udalosti v našej obci?
Stalo sa niečo v našej obci, o čom sme neinformovali?
Zhotovil si takú fotografiu, ktorá súvisí s našou obcou?

Informuj nás, pošli odkaz, pošli fotku na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovým automatom, musíte mať zapnutý Javascript pre jeho zobrazenie
Ďakujeme