• Slovenský
  • Magyar

Hirdetőtábla
Részletes Csáb Térkép - Geoportál
 
 
Turistatérkép - Turustická mapa
Csáb - Čebovce

SZEMÉT OSZTÁLYOZÁS

AKTUÁLIS PROJEKTEK


Kerti komposztáló minden házhoz

Rekonštrukcia Obecného Úradu
Rekonštrukcia Obecného Úradu


A könyv az ember barátja
Fond na podporu umenia

Könyv a jó hangulathoz
Fond na podporu umenia

Jármű vásárlása

Európsky fond regionálneho rozvoja
Integrovaný regionálny operačný program


Dokumentumtár
Fotógaléria
Videógaléria

FACEBOOK

Csábi Szeder Fábián Dalegylet


Csábi Szeder Fábián Dalegylet

Csábi Szeder Fábián Dalegylet

Vezetőség:

Karnagy
- Dr. Tóth Árpád
Ügyvezető
- Ing. Zaťko Ervin
Elérhetőségek:
Cím: Záhradná 1, 99125 Csáb
Tel: +421 905 560858, +36 70 9426099
E-mail: Ez az e-mail cím védett a spamkeresőktől, engedélyezni kell a Javascript használatát a megtekintéshez.
Web: www.dalegylet.com
Facebook: Dalegylet

A Csábi Szeder Fábián Dalegylet 2000-ben alakult csábi és lukanényei fiatalokból. Az együttes összetételében Szlovákia egyik legfiatalabb felnőtt énekkara.

Fennállásuk alatt Szlovákia egyik vezető magyar amatőr együttesévé kovácsolódtak. Olyan előkelő helyszíneken hallgathatta előadásukat a közönség, mint a budapesti Mátyás-templom, Zeneakadémia, Művészetek Palotája, Parlament, Millenáris Teátrum. A jubileumi XV. Kodály-Napokon 2011 májusában fennállásuk legjobb eredményét érték el azzal, hogy Szlovákia 4. legjobb magyar ajkú kórusaként rangsorolta őket a zsűri.

Az énekkar büszke arra, hogy nevéhez számos kórusmű ősbemutatója fűződik. 2008-ban hívták életre a Hajnalok Völgye - Kortárs Kórusfesztivál Csábon elnevezésű rendezvénysorozatot, amely valódi kortárszene-mozgalommá nőtte ki magát Szlovákiában: Csáb 7-8 új kórusmű világpremierének a helyszíne minden évben. Bővebb információk a www.fesztival.dalegylet.com oldalon.

Hajnalok Völgye

A helyi Csemadokkal közösen évente több rendezvény szervezését végzik (Március 15-i megemlékezés, Csábi ORGONAest, Karácsonyi koncert), 2008-tól CD-n is megjelentetik a Hajnalok Völgye koncerteket és 2012-ben két könyvet adtak ki (Hajnalok Völgye – Öt év ősbemutatói 2008-2012, Csáb Faluba' – Csábi népdalok Kodály Zoltán 1910-es gyűjtéséből).

Karnagyuk Dr. Tóth Árpád , aki ének-zenetanárként, karvezetőként, zeneelmélet-tanárként és szolfézstanárként végzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, 2011-ben pedig doktori fokozatot szerzett ugyanott. Középiskolásoknak oktat ének-zenét és kultúrtörténetet, valamint a kecskeméti Kodály Intézetben tanít karvezetést és kórusirodalmat, emellett pedig több énekkart vezet Magyarországon, a Felvidéken és Erdélyben is. Lantos-díjas karnagy, munkásságát Artisjus-díjjal, és Vass Lajos Emlékplakettel is elismerték.

Bővebb információk a WWW.DALEGYLET.COM oldalon.

Csábi Szeder Fábián Dalegylet
 

ELÉRHETŐSÉGEK

Csábi községhivatal
Szeder Fábián utca 320/162
Tel: +421 47 488 22 11
Mob: +421 903 700 005

SZAVAZÁS

Milyen kapcsolata van Csáb községgel?
 

PILLANATKÉPEK

FIGYELEM!

Tudsz egy készülő rendezvényről, eseményről községünkben?
Történt valami községünkben, amiről nem számoltunk be?
Készítettél olyan fotót, ami községünkkel kapcsolatos?

Értesíts minket, küldj üzenetet, küldj képet a Ez az e-mail cím védett a spamkeresőktől, engedélyezni kell a Javascript használatát a megtekintéshez. emailcímre.
Köszönjük